Warto smakować słowo…

Dnia 26 października w Kutnie odbył się konkurs recytatorski "Jak zaczyna się miasto", którego celem było propagowanie twórczości kutnowskich poetów. Uczennice z klasy II a LO: Alicja Kobierecka, Magdalena Piotrowska i Emila Trzaskowska (z pomocą drobnych wskazówek polonistki Anny Siergiej), przygotowały własne interpretacje tekstów Artura Fryza. Dostrzeżono kunszt recytatorski Magdaleny Piotrowskiej, która otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.
Udział w tego typu artystycznych imprezach jest dla nas szczególnym przeżyciem,

ponieważ możemy słuchać interpretacji w wykonaniu uczniów ze wszystkich szkół średnich w Kutnie- mówią uczestniczki konkursu. Poziom tych prezentacji jest bardzo wysoki, dlatego cieszymy się, że i my znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych.
Propagowanie piękna poetyckiego słowa, w dzisiejszych czasach, jest szczególnie trudne, dlatego cieszy, że znajdują się ludzie wrażliwi na to piękno, tacy, dla których obcowanie z wierszem jest sposobem na otwieranie się na nowe, inne przestrzenie. Dla nauczyciela, który pracuje z młodzieżą nad interpretacją tekstów, największą nagrodą jest to, że widać jak rozwijają się artystycznie i jak sami, bez belferskiej pomocy, proponują swój własny odbiór wiersza. Po prostu smakują to poetyckie słowo… już nie tylko na zajęciach.

Anna Siergiej


Inne:
Promocja książki pani Anny Wrzesińskiej

Okładka Książki„Nie ma obowiązków większych nad obowiązek względem Ojczyzny, dla której

Spotkanie z autorem książki "12 x śmierć".

16 listopada 2012 roku na zaproszenie Gminnego Centrum Promocji i Informacji działającym w Urzędzie Gminy, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu z Michałem P

Nauka jest COOL

Dnia 15 października 2010 r., w Żychlińskim Domu Kultury, już po raz drugi odbył się piknik naukowy „Nauka jest cool”. Mieszkańcy gminy Żychlin mogli podziwiać pokazy c