Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół

Wyścig bele coPierwszy dzień wiosny, 21 marca, nastraja optymizmem i radością. Jak w taki dzień siedzieć w szkole, jak prowadzić lekcje, kiedy w naszych głowach tylko słonce i perspektywa ciepłych dni. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zainicjować imprezę pod hasłem Zjazd na bele czym. Głównym organizatorem imprezy była pani Karolina Lubikowska, przy współpracy pana Ryszarda Modraka, Ryszarda Płochockiego, Andrzeja Pawłowskiego, Anny Fornalczyk. Ideą projektu, który chcemy corocznie w tym dniu propagować, jest wspólna zabawa uczniów, nauczycieli i mieszkańców miasta Żychlina.

Od miesiąca uczniowie szkoły z poszczególnych klas pracowali nad pomysłem pojazdu, który by zaskoczył oryginalnością wykonania. Specjalna komisja, dwa dni przed imprezą, zarejestrowała osiem pojazdów: wózek bobasa, fotel dentystyczny, wannę na napęd, wóz strażacki, trzy koła z ochroniarzami w tyle, trzykołowy pojazd na napęd nożny z popychu, hulajnogę z dopalaczem Fanta i Mirinda oraz budę na kółkach. Dnia 21 marca o godzinie 9.40 ze szkoły ruszył orszak przebranych uczniów i nauczycieli. Przed nim dumnie i głośno jechały pojazdy. Ulice Żychlina na moment zamarły w bezruchu.
Pierwszym punktem imprezy było topienie marzanny , specjalnie zaprojektowanej i wykonanej przez pana Andrzeja Moraczewskiego. Drugim punktem imprezy była prezentacja ośmiu pojazdów i wyścig na czas przy miejskiej fontannie, o godzinie 10. Gościem honorowym imprezy był burmistrz Żychlina, pan Grzegorz Ambroziak. Nie zabrakło mediów, dopisali też mieszkańcy miasta. W pierwszej części konkursu specjalne jury oceniało oryginalność pojazdów i fachowość wykonania. W tej kategorii zwyciężył pojazd zaprojektowany przez klasę II technikum: D. Plewę, D. Russka, G. Zająca. W części drugiej trwał wyścig na czas i w tej kategorii wygrał zespół z klasy II b LO – C. Kaczyński, J. Kujawa, M. Orlikowski, D. Wasielewski .

Impreza pokazała jak zdolną mamy młodzież i jak wiele radości może przynieść wspólna zabawa uczniów i nauczycieli.

Do zobaczenia za rok !


Wykaz uczestników konkursu

1.II TE – W.  Kaczorowski, Ł. Kowalski
2.II TE – K. Jankowski, M. Koralewski
3.I LP – D. Pilarski, K. Śmiałek, M. Szałamacha, J. Ziółkowski
4.IIbLO – C. Kwiatkowski, J. Kujawa, M. Orlikowski, D. Wasielewski
5.IVTE – B. Brzozowski, M. Darowski, M. Kołodziejski, D. Tomczak
6. IILP – M. Biesiekierski, M. Czerwiński, A. Światłowski, A. Witczak
7.IIIBLO – Ł. Krzysztoszek, K. Trawiński, D. Włodarczyk
8.IITE – D. Plewa, D. Russek, G. ZającInne:
Wymiana Polska – Norwegia 15.10- 21.10.2011

Wymiana trwa. Nasza szkoła przystąpiła do kolejnego projektu integracyjnego młodzieży Europy. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy uczniów z norweskiej miejscowości Mos

Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej to ważny dzień w szkolnym kal

Święto Patrona w Zespole Szkół

23 września 2010 - Święto Patrona w Zespole Szkół.Jan Paweł II powiedział: " Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi sze